Czy warto oddać najem mieszkania w ręce profesjonalistów?

Czy warto oddać najem mieszkania w ręce profesjonalistów?

Większość z nas jest przekonana, że wynajem mieszkania jest bardzo dobrą inwestycją. Oczywiście, to prawda, aczkolwiek miejmy na uwadze, że nie są to zyski spadające z nieba. Trzeba mieć już jakieś doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, aby nie zostać oszukanym przez potencjalnego najemcę. Dodatkowo, wynajem mieszkania to także nieustanne czuwanie nad lokalem, przeprowadzanie niezbędnych napraw czy remontów.

Samodzielny wynajem

Samodzielne wynajmowanie mieszkania, szczególnie jeśli posiadamy kilka lokali pod wynajem, nie jest łatwe logistycznie. Trzeba mieć na uwadze, że wszystkie usterki i awarie naprawia właściciel lokalu, a najemca ma prawo do niego zadzwonić prosząc o jak najszybszą reakcję. Jak tego dokonać mieszkając akurat za granicą? Może to spędzić sen z powiek, dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się być powierzenie opieki nad naszym wynajmem profesjonalnym firmom, które zajmują się tym zawodowo.

Zalety współpracy z firmą zajmującą się nieruchomościami

Pierwsze plusy zauważymy już na początku współpracy. Nie musimy się bowiem martwić czy najemca jest uczciwy, będzie regulował swoje należności na czas. Najemca, który podpisuje umowę z firmą, wydaje się być bardziej zdyscyplinowany i zwykle nie sprawia żadnych kłopotów. Ponadto mamy pewność, że w razie braku regulowania należności, firma oddaje sprawę do windykacji, a my nie musimy samodzielnie walczyć z najemcą. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. W przypadku jakichkolwiek usterek czy awarii, biuro nieruchomości wysyła do naszego lokalu specjalistów, którzy zajmą się tym fachowo i w krótkim czasie. Najemca w każdej sprawie kontaktuje się bezpośrednio z biurem nieruchomości, a właściciel mieszkania otrzymuje należność za wynajem bez jakichkolwiek zmartwień. Co ważne, biuro nieruchomości zawsze zapewnia nam ciągłość najmu, w sytuacji gdyby najemca nagle zrezygnował. Doskonale orientuje się ono na rynku wynajmu i będzie potrafiło szybko i właściwie zareagować, proponując na to miejsce kolejną osobę.

Czy taka współpraca jest droga?

Wszystko zależy od rodzaju świadczonych wobec właściciela mieszkania usług. Najlepiej postawić na kompleksowe działanie. Nie jest to drogie. Niektóre oferty kompleksowej obsługi zaczynają się już od 150 zł. Jest to szczególnie opłacalne, gdy posiadamy wiele mieszkań lub lokali na wynajem. Nie będziemy bowiem nawet w stanie zająć się wszystkimi osobiście, ponieważ już same przemieszczanie się z miejsca na miejsce zajmuje czas. Wydaje się więc, że to bardzo korzystne rozwiązanie.