O nas

KIM JESTEŚMY?
Jesteśmy doświadczonym zespołem profesjonalistów wyspecjalizowanych w zarządzaniu
mieszkaniami na wynajem. Posiadamy 11 lat doświadczenia w zarządzaniu nieruchomościami, od początku naszej działalności zaufało nam ponad 150 klientów, z których zdecydowana większość współpracuje z nami od lat.
Naszych klientów traktujemy jak partnerów biznesowych, a ich mieszkania – jak własne. Jeśli posiadasz mieszkanie na wynajem, ale nie chcesz poświęcać czasu na szukanie lokatorów, obsługiwanie ich oraz na kwestie prawno-formalne – daj nam znać! Zadbamy o Twoje zyski, czas wolny i zadowolenie najemców!

powierz swoje aktywa profesjonalistom

powierz swoje aktywa profesjonalistom

Przygotowujemy nieruchomość do wynajmu

Na tym etapie przede wszystkim poznajemy się osobiście i udowadniamy, że możesz nam zaufać. W kolejnym kroku oglądamy Twoją nieruchomość, definiujemy oczekiwania i możliwe udoskonalenia, kompletujemy dokumenty, przeprowadzamy inwentaryzację, dokumentujemy stan, ustalamy satysfakcjonującą i realną stawkę najmu.

Promujemy

Nasi specjaliści przygotowują atrakcyjne zdjęcia oraz opisy mieszkania, po czym tworzą ogłoszenie i rozpoczynają promocję oferty. Działania marketingowe i reklamowe zostawiasz nam. Znalezienie odpowiedniego najemcy w krótkim czasie to nasze zadanie, a Ty cieszysz się jego efektami.

Wybieramy odpowiednich najemców

Każde mieszkanie ma swoje unikalne zalety, które doceniają różne grupy docelowe. Ustalamy dla Ciebie profil idealnych najemców, po czym tworzymy komunikaty tak, by do nich dotrzeć. Na tym etapie weryfikujemy również chętnych do wynajęcia Twojego mieszkania po to, by wyeliminować osoby nieuczciwe lub niewypłacalne. Bezpieczny, długoterminowy wynajem i zadowolony lokator to nasz wspólny cel.

Podpisujemy umowę, witamy najemcę

Nasze umowy tworzone są przez wyspecjalizowanych prawników i udoskonalone przez nasze wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu zabezpieczają naszych klientów przed sytuacjami, o których mogliby nawet nie pomyśleć. Dbamy o to, by zapisy umowy były jasne i sprawiedliwe dla wszystkich stron. Po domknięciu spraw formalnych, oprowadzamy nowych lokatorów po ich wynajętym lokum, wręczamy im klucze i ciepło witamy w Twoim imieniu.

Dbamy, zarządzamy, sprawdzamy

Wynajęcie mieszkania to dopiero początek naszej pracy. W trakcie trwania umowy dbamy o interes obu stron - Twój i wynajmujących. Dla wynajmujących jesteśmy dostępni cały czas - odpowiadamy na ich pytania, wysyłamy fachowców w razie usterek, dbamy o ich dobre doświadczenia. W imieniu wynajmującego z kolei monitorujemy regularność wpłat, reagujemy wrazie opóźnień, kontrolujemy stan liczników, płatności za media oraz sprawdzamy stan mieszkania. Wszystko po to, by najemca był zadowolony, a nasz klient mógł spać spokojnie.

Przeprowadzamy odbiór nieruchomości, raportujemy i zaczynamy od nowa

Gdy najemcy decydują się zmienić mieszkanie lub ich umowa wygasa, przeprowadzamy ponowną inwentaryzację, sprawdzamy stan mieszkania, tworzymy protokół zdawczo-odbiorczy i… zaczynamy proces wynajmu od nowa! Wygasające umowy czy brak lokatorów to nie Twój problem - to my dbamy o to, by Twoje mieszkanie nie stało puste, lecz by było czyimś domem!

Jaką prowizję pobiera FLAT RENT za obsługę mojego mieszkania?

Za naszą usługę podstawową pobieramy opłatę w wysokości jednomiesięcznego czynszu. W tej opłacie mieszczą się: - podtrzymywanie ciągłości najmu - nawet jeśli najemca zrezygnuje w trakcie trwania umowy, Flat Rent szuka nowego bez dodatkowych opłat, - monitorowanie płatności i ewentualna windykacja należności, - końcowe rozliczenie najemcy, - kontrola stanu mieszkania dwa razy w roku, - obecność na miejscu w razie awarii w mieszkaniu raz w roku - w przypadku pożaru, zalania, włamania czy innego zdarzenia losowego oferujemy darmowy dojazd do mieszkania i raport ze zdarzenia wraz z rekomendowanymi rozwiązaniami raz w roku. Za drugi i każdy kolejny dojazd do zdarzeń losowych pobieramy opłatę 150 zł, - reprezentowanie właściciela w sprawach formalnych związanych z nieruchomością (urzędy, inna agencja nieruchomości itp.) Dodatkowo jako nasz klient możesz nam zlecić dowolną usługę związaną z obsługą techniczną mieszkania w cenie 150 zł za dojazd na miejsce plus cena usługi i materiałów niezbędnych do jej realizacji.

Kto ustala wysokość czynszu i czy mam na to wpływ?

Wysokość czynszu jest sugerowana przez FLAT RENT na bazie analizy rynku, konkurencyjnych ogłoszeń oraz rynkowych standardów. Proponowana przez nas kwota jest konsultowana z właścicielami mieszkania - decyzję podejmujemy wspólnie, wysłuchując wzajemnie swoich argumentów.

Jakie dodatkowe usługi poza usługą podstawową mogę zamówić? Gdzie znajdę cennik?

Wykonamy dla Ciebie dowolną usługę związaną z obsługą techniczną mieszkania w cenie150 zł za dojazd na miejsce plus cena usługi i materiałów niezbędnych do jej realizacji. Najczęściej wykorzystywane przez naszych klientów usługi to: - malowanie/odświeżenie mieszkania po najemcy: liczba dni pracy x 150 zł plus materiały oraz koszt fachowców, - wymiana mebli: wizyta w sklepie + wizyta w mieszkaniu podczas montażu - 2 x 150 zł, - doposażenie mieszkania - jedna wizyta w sklepie - 1 x 150 zł, - realizacja napraw po zdarzeniach losowych: liczba dni pracy x 150 zł plus materiały i koszt fachowców, - kompleksowe sprzątanie nieruchomości po wyprowadzce najemcy: 150 zł plus koszty środków oraz serwisu sprzątającego, - remonty kompleksowe wg. indywidualnej wyceny (nadzór inwestorski).

Kto odpowiada za ewentualne szkody powstałe w mieszkaniu?

Odpowiedzialność tę ustalamy prawnie w formie umowy jeszcze przed wynajęciem mieszkania najemcy. Umowa określa, kto oraz do jakiej kwoty ponosi koszty usterek. Standardowa umowa zakłada, że koszty uszkodzeń wywołanych przez najemcę pokrywa najemca, a koszty usterek wynikających z wieloletniej eksploatacji mieszkania - właściciel.

Czy w razie pustostanu ponoszę koszty operacyjne związane z działalnością FLAT RENT?

Naszym zadaniem jako FLAT RENT jest sprawne działanie w celu minimalizacji okresów pustostanu. Sytuacje takie jednak z różnych względów mogą się pojawić - wówczas FLAT RENT pobiera opłatę za wzmożone działania promujące ofertę, które raportuje do klienta. Zajmujemy się Twoim mieszkaniem kompleksowo i ciągle, co oznacza, że w różnych miesiącach charakter naszej pracy się zmienia. W okresie najmu rozliczamy się za zarządzanie: obsługę płatności, mediów oraz dbałość o stan mieszkania i zadowolenie najemcy, a w czasie pustostanu - za prowadzenie akcji reklamowych i działań mających na celu znalezienie odpowiedniego najemcy w krótkim czasie.

Czy oddając mieszkanie w ręce FLAT RENT tracę kontrolę nad tym, komu i na jakich warunkach jest ono wynajmowane?

Współpracując z nami, NIGDY nie tracisz kontroli nad swoim mieszkaniem. Zasady współpracy między nami, jak również wynajmu mieszkania ustalamy na początku w formie umowy po to, by klient czuł się komfortowo, a my byśmy mogli sprawnie działać bez zadawania pytań przed każdym działaniem. W każdym momencie możesz jednak zgłosić uwagi lub zmienić warunki, na jakich mieszkanie będzie wynajmowane - w takich sytuacjach umówimy się na rozmowę i wypracujemy nową, wspólną politykę i sposoby działania.